Jak zaaranżować ogród? Sprawdź wskazówki!

Author: Share:
Jak zaaranżować ogród

Ogród to fantastyczne miejsce na wypoczynek oraz relaks z całą rodziną i przyjaciółmi. Dlatego też dobrze jest wiedzieć, jak zaaranżować swój ogród tak, by był praktycznie i funkcjonalnie oraz estetycznie urządzony.

Od czego zacząć urządzanie ogrodu?

Przede wszystkim trzeba przyszykować miejsce i ziemię na wsadzenie kwiatów. Należy pamiętać, że nie wszystkie kwiaty mogą rosnąć w tym samym miejscu. Dobrze jest zostawić nieco miejsca w ogrodzie na miejsce wypoczynkowe tak, by można było tam postawić altankę z meblami ogrodowymi, dzięki czemu stworzy się fantastyczne miejsce na kawę i relaks. Warto także mieć domek narzędziowy, w którym będzie się trzymało wszystkie potrzebne narzędzia, którymi wykona się grządki i rabatki. Ostatnio mocno popularne są także grządki w drewnianych skrzyniach, dlatego też dobrze jest pomyśleć o takim rozwiązaniu, które chroni również przed ślimakami i innymi szkodnikami. Zaleca się również przed pierwszym wsadzeniem roślin i warzyw oczyścić ziemię ze wszystkich chwastów, a jeśli ziemia nie była nigdy przygotowywana do sadzenia, to dobrze jest ją dokładnie przekopać, co ją spulchni i warzywa oraz rośliny, będą lepiej rosły.

Jak rozplanować rośliny w ogrodzie?

Rośliny przede wszystkim muszą być posadzone w takich miejscach, w których mogą swobodnie rosnąć. Dlatego też przed kupnem danego kwiatka dobrze jest sprawdzić, w jakich warunkach mogą być one wsadzane. Należy mieć na uwadze, że niektóre odmiany roślin mogą być jednoroczne lub wieloletnie oraz to, że nie wszystkie kwiatki są odporne na mróz. Natomiast, jeśli chcemy mieć przepiękne rośliny, które będą mogły rosnąć przez wiele lat i będą wspaniałą ozdobą ogrodu, to świetnym wyborem jest postawienie na laurowiśnie. Laurowiśnia to roślina odporna na mróz, świetnie sprawdzi się jako żywopłot. Dodatkowo też krzew ten może wydać owoce, a jej kwiaty są białe lub kremowe. Fantastycznie w naszym ogrodzie sprawdzi się również rozplenica japońska, która preferuje słoneczne i ciepłe klimaty, ale za to odwdzięcza się przepięknym kolorem kwiatów. Należy też pamiętać, że niezależnie od tego, czy mamy w ogrodzie kwiaty mniej lub bardziej wymagające, to trzeba je wszystkie podlewać przynajmniej dwa razy dziennie, dzięki czemu kwiaty będą mogły się zdrowo rozwijać. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest także zrobienie rabatek z tulipanów czy bratków, które są kolorowe i znakomicie wyglądają przez długi czas. Dobrze jest też mieć w swoim ogrodzie ozdobne trawy, które można bez problemu posadzić przy garażu lub tarasie.

Ile kosztuje aranżacja ogrodu?

To ile zapłacisz za projekt i aranżację ogrodu, zależy od tego, jaki mamy metraż działki oraz jakie chcemy mieć rośliny. Im wybierzemy droższe i rzadsze rośliny, to cena za aranżację może się znacznie podnieść. Dodatkowo także duże znaczenie może mieć to, w jakim mieście wykonuje się aranżacje. Dobrze jest jednak mieć takich architektów ogrodu, którzy stworzą przepiękną aranżację, z której będzie można później skorzystać. Dlatego też ceny mogą się wahać od kilkunastu złotych do nawet kilku tysięcy, w zależności od tego, co chcemy mieć w swoim ogrodzie i jak to wszystko, będzie trzeba rozplanować.

Dlatego też, jeśli zastanawiasz się, jak zaaranżować ogród, to sprawdź powyższe wskazówki, które pomogą stworzyć przepiękne miejsce na odpoczynek.

Mogą Ci się także spodobać