Jak przykleić sztuczne rzęsy?

Author: Share:
jak przykleić sztuczne rzęsy

Piękne, gęste, wyraziste rzęsy to jeden z atrybutów kobiecości, który nie tylko nadaje spojrzeniu niezwykłej mocy, ale też zwiększa naszą pewność siebie i poczucie atrakcyjności. Nie wszystkie z nas mogą cieszyć się wyrazistymi rzęsami, toteż wiele z kobiet w codziennych rytuałach piękna uwzględnia dokładne nałożenie mascary. Popularnym sposobem na nadanie rzęsom idealnego kształtu, długości i zagęszczenia jest doklejanie sztucznych odpowiedników rzęs. W dzisiejszym tekście podamy kilka cennych wskazówek dotyczących nakładania sztucznych rzęs oraz ich właściwej pielęgnacji.

Sztuczne rzęsy – korzyści

Każda osoba, która posiada bardzo rzadkie rzęsy i próbowała optycznie zwiększyć ich objętość z pomocą tuszu zdaje sobie sprawę z tego, że często nie jest to łatwe zadanie. Sklejanie się rzęs, powstawanie grudek i upływający czas – to najwięksi wrogowie porannego makijażu oczu. Niestety nawet wzmożone wysiłki często nie przynoszą satysfakcjonującego efektu, zwłaszcza jeśli posiadamy szczególnie delikatne i jasne rzęsy. W przypadku rzęs sztucznych możemy być pewne spektakularnego efektu, a gdy nabierzemy odrobiny wprawy, przyklejanie rzęs będzie odbywać się szybko i sprawnie. Wiele z nas wybiera to rozwiązanie, gdy potrzebujemy rozwiązań niezawodnych; takie okazje to np. śluby, imprezy, uroczyste przyjęcia. Sztuczne rzęsy idealnie sprawdzają się również podczas wakacji – są wyśmienitą alternatywną dla wodoodpornego makijażu. Dobrej jakości sztuczne rzęsy podkreślają oczy, prezentują się naturalnie i dodają pewności siebie.

Kępki rzęs – jak długo się trzymają?

Kępki to często wybierane rozwiązanie, bo prezentują się naturalnie i dają nam szerokie pole manewru – od delikatnego zaznaczenia zewnętrznego kącika oka do pełnych, gęstych rzęs na całej długości powieki górnej. To, jak długo będą trzymać się kępki, zależy od kleju oraz od właściwego umiejscowienia rzęs. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że cały efekt jest tylko doraźny – kępki mają przetrwać wielkie wyjście, nie poleca się ich natomiast używać nieprzerwanie przez kilka dni (nawet jeśli nadal się trzymają) – przez ten czas między włoskami pojawią się bowiem zanieczyszczenia i mikroorganizmy, których obecność może wywołać podrażnienia narządu wzroku.

rzęsy sztuczne

Sztuczne rzęsy – jak przykleić?

Wiele kobiet dość nieufnie traktuje pomysł przyklejenia sobie sztucznych rzęs. Bierze się to z niewiedzy i strachu, że cały proces jest niezwykle skomplikowany i wymaga ogromnego doświadczenia. Oczywiście – pierwsze próby będą trwać nieco dłużej, ale po kilku „razach” ruchy będą pewniejsze, a całość zajmie kilka chwil. Warto zaopatrzyć się w pęsetę oraz w specjalny klej. Na początku dobrze jest rozczesać rzęsy (niektóre panie lubią również wytuszować rzęsy). Następnie używamy pęsety i z jej pomocą przykładamy rzęsy do powieki, sprawdzając, czy listwa posiada odpowiednią długość; nadmiar możemy odciąć nożyczkami. Kolejny krok to rozprowadzenie kremu na całej długości listwy lub na końcu kępki, odczekanie 30 sekund i przyłożenie kępki lub listwy jak najbliżej naturalnej linii rzęs. Teraz wystarczy z pomocą pęsety docisnąć konstrukcję przez kilka sekund i… gotowe!

Jak dbać o sztuczne rzęsy?

Odpowiednia pielęgnacja sztucznych rzęs to nie tylko gwarancja ich atrakcyjnego wyglądu, ale też sposób na uchronienie się przed podrażnieniami. Z pomocą płynu micelarnego usuniemy z odklejonych kępek resztki kleju. Warto wykonywać bardzo delikatne ruchy, aby nie uszkodzić rzęs. Tak oczyszczone kępki lub całe listewki przechowujemy w plastikowym pojemniczku, który ochroni je przed kurzem i brudem. Przestrzeganie tych zasad pozwoli nam skorzystać z tej niezwykle kobiecej ozdoby jeszcze wielokrotnie.

Mogą Ci się także spodobać