Jak znaleźć swoje hobby?

Author: Share:

Hobby daje siłę do działania, radość z życia i sprawia, że czas mknie jak szalony. Wielu z nas ma znajomego, który jest zapalonym biegaczem, podróżnikiem lub muzykiem, a jego tablica w mediach społecznościowych zapełniona jest wpisami o kolejnych osiągnięciach. „Też tak chcę” myślimy. Mnie długo wydawało się, że człowiek albo ze swoją pasją się rodzi, albo odkrywa ją przypadkiem, więc czekałam aż i mnie jakieś hobby się „przytrafi”. Po czasie odkryłam jednak, że przy odrobinie wysiłku samemu można swoją pasję znaleźć!

Czym jest hobby?

Pasja, hobby, konik – to wszystko słowa określające czynności, które wykonujemy z zamiłowania. I tak hobby może być ogrodnictwo, jakiś sport i wyklejanie znaczków, ale to może być też pieczenie ciast dla rodziny albo codziennie spacery. Niektórzy błędnie zakładają, że pasja musi być czymś, czemu w całości się poświęcamy, co zajmuje wszystkie nasze myśli. Rzeczywiście, często tak jest, ale nie musimy poświęcać czemuś całego swojego czasu, żeby móc nazwać to hobby. Hobby to coś, co robimy z przyjemnością, interesujemy się tym i lubimy zgłębiać ten temat.

Jakie można mieć hobby?

Przedstawię wam poniżej krótką listę przykładowych hobby. Może ta ściągawka pomoże wam znaleźć coś dla siebie!

  • Czytanie: nie tylko książek, ale i blogów, artykułów, publikacji. Czytać możecie wszędzie – w domu, w korku w samochodzie, w wannie, tramwaju i na ławce w parku.
  • Gotowanie: każdy musi jeść, więc dlaczego nie przekuć gotowania w pasję? W internecie dostępnych jest dzisiaj mnóstwo przepisów od najprostszych do dań przygotowywanych przez zawodowców.
  • Sport: wielu ludzi odnajduje radość w aktywności fizycznej, dlatego możecie próbować kolejnych dyscyplin aż znajdziecie coś dla siebie.
  • Kolorowanki: ostatnio kolorowanki przechodzą swój renesans od kiedy ktoś zauważył, że to świetna rozrywka nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych. W sklepach dostępne są piękne, skomplikowane wzory zebrane w książeczkach, także pozostaje tylko kupić kredki i kolorować!
  • Blogowanie: jeśli lubicie pisać, to pomyślcie o założeniu własnego bloga. Można pisać o swojej codzienności i przemyśleniach. A kto wie, może szukając inspiracji do artykułu znajdziecie kolejne hobby?
  • Planszówki: Gry planszowe zdobyły znów popularność wśród dorosłych, ponieważ to wspaniała rozrywka, a w planszówki można grać w kilka osób, więc jest to też świetny pomysł na wspólny wieczór ze znajomymi.

Jak znaleźć hobby?

Znalezienie swojego hobby wymaga czasu i cierpliwości. Możemy liczyć na to, że jakaś pasja trafi nas przypadkiem jak grom z jasnego nieba, ale nikt nie daje gwarancji, że stanie się to w najbliższym czasie. Warto włożyć w szukanie hobby trochę wysiłku i zacząć np. od wyszukania w internecie przykładów pasji innych ludzi – może coś nas zainspiruje? Kolejnym krokiem jest zastanowienie się co nas interesuje. Co lubicie robić w wolnym czasie? Co wam sprawia przyjemność? Przy jakich czynnościach czas zdaje się mijać w mgnieniu oka? Zachęcam Was do próbowania nowych rzeczy i życzę, żebyście też „złapali bakcyla”!

Mogą Ci się także spodobać