Mikrodermabrazja – upiększający zabieg kosmetyczny

Author: Share:

Każda kobieta marzy o idealnie gładkiej cerze bez przebarwień, zaskórników i zmarszczek. Niestety bardzo często przez geny oraz wiek – skóra na twarzy bardzo się zmienia. Można temu zaradzić, jeszcze zawczasu, zanim na twarzy pojawią się jakiekolwiek oznaki starzenia lub zaniedbania. W jaki sposób?

Na czym polega zabieg mikrodermabrazji?

Coraz modniejsze stają się nieinwazyjne zabiegi kosmetyczne, które pobudzają skórę do regeneracji i odnowy. Jednym z najpopularniejszych zabiegów stała się mikrodermabrazja.

Nagromadzenie martwego naskórka sprawia, że skóra staje się szara i szorstka. Zatkane pory powodują brak oddychania naszej cery, co w efekcie powoduje powstawanie zaskórników i stanów zapalnych. Zwykły, domowy peeling może tylko w niewielkim stopniu złuszczyć nagromadzony naskórek, dlatego warto raz na jakiś czas wykonać silniejszy peeling u kosmetyczki, jakim jest mikrodermabrazja.

Na czym polega?

Mikrodermabrazja jest peelingiem mechanicznym, którego celem jest usunięcie martwej i zrogowaciałej warstwy naskórka. Zabieg wykonuje się przy pomocy profesjonalnego urządzenia, wyposażonego w ścierające głowice – diamentowe i korundowe. Ścieranie wykonuje się warstwami, a stopień ścierania dobiera się do każdego klienta indywidualnie , ze względu na różne grubości i rodzaje cery. Jest to bardzo ważne, aby zetrzeć jedynie martwy naskórek, bez uszkodzenia skóry właściwej. Naskórek jest usuwany z całej twarzy. Jeśli jest dobrze wykonany, na skórze nie ma żadnych podrażnień, ani ran. Metoda ta jest mało inwazyjna w odróżnieniu od np. peelingów chemicznych.

Urządzenie do mikrodermabrazji

W salonach najczęściej wykorzystywane są urządzenia z głowicami korundowymi lub diamentowymi. Głowice są zbudowane z mikrocząsteczek danego minerału i posiadają wiele trybów mocy ssącej, co poza ścieraniem, również zasysa zaskórniki i niechciany martwy naskórek.

Mikrodermabrazja diamentowa – efekty

Zabieg mikrodermabrazji pomaga w pozbyciu się wielu defektów skóry, takich jak:

  • trądzik
  • zaskórniki
  • zmarszczki

Taki peeling poprawia ogólny wygląd skóry i sprawia, że jest pełna blasku i koloru. Mikrodermabrazja poprawia mikrokrążenie i pobudza nasza skórę do regeneracji i produkcji kolagenu. Jak wiadomo kolagen spowalnia proces starzenia, dlatego warto mieć go w skórze jak najwięcej. Mikrodermabrazja zmniejsza także widoczność blizn i przebarwień, a także świetnie sprawdza się podczas leczenia trądziku. Trzeba jednak pamiętać, że aby efekty długo się utrzymywały, zabieg należy wykonywać seriami.

Mikrodermabrazja – przeciwwskazania

Niestety nie wszyscy mogą wykonywać tego typu zabieg upiększający. Osoby cierpiące na choroby wirusowe np. opryszczkę, brodawki itp. nie powinny stosować tak silnych peelingów, ponieważ może to doprowadzić do rozwinięcia wirusa i rozsiania go po całej skórze. W przypadku trądziku różowatego i ropnego również nie zaleca się tego zabiegu, aby nie pogorszyć objawów. Kategoryczny zakaz wykonywania mikrodermabrazji mają osoby zażywające retynoidy.

Mikrodermabrazja – jak często ją wykonywać?

Zabieg mikrodermabrazji można wykonywać w domu przy pomocy specjalnych urządzeń do tego przeznaczonych. Ważna jest jednak odpowiednia dezynfekcja skóry przed i po zabiegu, a także dezynfekcja głowic używanych do zabiegu. Jeśli skóra jest odpowiednio przygotowana, wystarczy włączyć urządzenie i za pomocą końcówki delikatnie pocierać skórę miejsce przy miejscu.

Mogą Ci się także spodobać