Strefa relaksu we własnym ogrodzie – praktyczne wskazówki

Author: Share:

Nasz przydomowy ogród to prawie zawsze duży potencjał.Czasem tylko trzeba go dostrzec. Odpoczynek na świeżym powietrzu w pięknym otoczeniu to nie tylko relaks, ale też ładowanie baterii. Dla mnie to priorytet, ale Wy też pewnie żyjecie dość dynamicznie. Potrzebujemy więc takiego balansu, dlatego warto sprytnie zaaranżować ogród nawet jeśli jest niewielki. Jest kilka rozwiązań, których ponadczasowość urzeka i cieszy się popularnością. 

Miejsce dla dziecięcej fantazji

Estetyka ogrodu niejedno ma imię, a cały projekt najlepiej dopasować do swoich indywidualnych potrzeb. U mnie sprawdza się prostota. Zadbany trawnik i kilka ulubionych roślin nie wymaga wiele zaangażowania, a daje świetny efekt. To również więcej miejsca dla dziecięcej trampoliny, huśtawki czy małego placu zabaw, który sprosta potrzebom dziecięcej fantazji. Moim marzeniem zawsze był hamak, dlatego zarezerwowałam dla niego miejsce w zacienionym miejscu. Dzięki temu latem czytanie książki w objęciach hamaku jest połączeniem najlepszego odpoczynku z dobrą lekturą. Często na Instagramie pytałyście mnie jaki hamak wybrałam i dlaczego, specjalistką w tej tematyce nie jestem dlatego szukałam jakichś recenzji w Internecie i trafiłam na ten ranking https://budujemytutaj.pl/recenzje/najlepsze-hamaki/ – osobiście wybrałam numer 2 na liście 🙂 Napięte mięśnie rozluźniają się, więc ciało i umysł bardzo dobrze regenerują się i wtedy nic nie jest w stanie wyprowadzić nas z równowagi.

Huśtawka dla malucha w ogrodzie

Większe ogrody to oczywiście więcej możliwości, ale też więcej pracy. Towarzystwo drzew i krzewów to strzał w dziesiątkę, ale kiedy jest ich zbyt wiele, do domowego wnętrza może nie docierać tyle słońca, ile byśmy sobie życzyli. Jasne transparentne wnętrza to w końcu priorytet chyba dla każdego z nas. Ważny jest więc umiar, a sadząc roślinność warto liczyć się z tym, że niektóre rośliny w swojej dorosłej formie stają się dużymi okazami.

Drzewo na działce to nie tylko aspekt wizualny, ale również wartość praktyczna. To możliwość zrobienia domku na drzewie dla maluchów. Każde dziecko doceni taką kryjówkę i niechętnie będzie z niej wychodzić. Jeśli zaś myślimy o funkcjonalnej huśtawce to drzewo stanowi dla niej świetną i stabilną konstrukcję. Aby sprawdzić, jak własnoręcznie zrobić huśtawkę na drzewie kliknij tutaj. Okazuje się, że wcale nie trzeba wydać całej fortuny, aby stworzyć miejsce przyjazne i piękne. Kreatywność, trochę czasu i chęci często są wystarczające.

Prywatność i estetyka

We własnym ogrodzie ogranicza nas tylko własna wyobraźnia. Nie ma powodu, aby rezygnować ze swoich marzeń nawet jeśli kosztuje nas to sporo wysiłku. Aranżacja ogrodu wiąże się z wielką satysfakcją. To przejaw naszej inwencji. Nawet jeśli wydaje nam się, że nie mamy zdolności przestrzenno wizualnych to we własnym ogrodzie możemy wciąż coś udoskonalać i zmieniać, aż w końcu zyskamy bezkonkurencyjny efekt. Chodzi w końcu o to, aby czuć się w tym miejscu perfekcyjnie. Ważne jest również pewne poczucie intymności. Tylko wtedy relaks jest naprawdę udany. Stół i krzesła lub wypoczynkowe sofy na tarasie pozwolą się odprężyć i cieszyć czasem spędzanym z rodziną i przyjaciółmi. Popołudniowa kawa pita na tarasie nawet w deszczowy dzień smakuje wybornie. Urządź się więc wygodnie wykorzystując przestrzeń w ogrodzie i ciesz się spokojem.

Mogą Ci się także spodobać