Błędy makijażu, czyli jak się nie malować?

Author: Share:

Jeżeli myślisz, że z Twoim makijażem jest coś nie tak, być może popełniasz kilka podstawowych błędów. Aby je wyeliminować, wcale nie musisz spędzać dodatkowych kilkudziesięciu minut przed lustrem, wystarczy, że wprowadzisz do swojej codziennej rutyny kosmetycznej kilka zabiegów i postawisz na regułę: “mniej, znaczy więcej”. Poznaj najpopularniejsze błędy w makijażu i dowiedz się jak ich uniknąć!

Najczęściej popełniane błędy makijażu

1. Zbyt mocne brwi – Mówi się, że brwi są ramą naszych oczu i całej twarzy. Zbyt mocno zaznaczone, dają karykaturalny, przerysowany efekt. Aby tego uniknąć, należy delikatnie malować brwi od wewnętrznego kącika, coraz bardziej akcentując łuk w centralnej jego części. W taki sposób uzyskamy efekt naturalnie wycieniowanych, pięknych brwi.

2. Przerysowane usta – Moda na duże, pełne usta trwa i wiele kobiet próbuje dorównać kanonom urody. Jednak nadmierne obrysowywanie ust kredką, daje odwrotny efekt do zamierzonego. Najlepiej delikatnie, maksymalnie 2mm, wyjechać pomadką poza naturalną linię łuku kupidyna i środkowej części dolnej wargi.

3. Kilka warstw tuszu – Delikatnie pomalowane rzęsy pięknie otwierają i powiększają oko, jednak nakładanie kilku warstw tuszu powoduje, że oczy staje się przytłumione i o wiele mniejsze.

4. Czarna kredka na linii wodnej oka – Nakładanie czarnej kredki na linię wodną powieki, pomniejsza oczy. Jeżeli chcemy użyć czarnego koloru na linię wodną oka, należy rozetrzeć produkt palcem lub pędzelkiem z jaśniejszym cieniem.

5. Róż na policzkach – Róż najlepiej aplikować na kości policzkowe, omijając centralną część policzków. Dzięki temu uzyskamy naturalny i młodzieńczy efekt całego makijażu.

6. Kilka warstw pomadki – Decydując się na matowe pomadki, warto nałożyć jedną lub dwie warstwy. Zaaplikowanie produktu kilka razy, może spowodować, że pomadka szybko się zważy, co przyniesie nieestetyczny efekt grudek.

Jak dopasować kolor do naszej skóry?

Dobór odpowiedniego podkładu zależy przede wszystkim od typu cery i urody jakie reprezentujesz. Wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje karnacji: zimną i ciepłą. W przypadku chłodnych tonacji najlepiej sprawdzą się jasne, beżowe podkłady z odrobiną różu, natomiast ciepły typ urody, dobrze prezentuje się w kolorach z domieszką złota i brązu.

Najmodniejsze makijaże

1. Smokey eyes – Lekko “przydymione” oko jest jednym z najpopularniejszych trendów makijażowych ostatnich miesięcy. Idealnie nadaje się do klasycznych makijażów wieczorowych, a w nieco delikatniejszej wersji, również jako element dziennej stylizacji.

2. Make up – no make up – Śledząc regularnie pokazy mody można zauważyć, że powoli odchodzimy od mocnego konturowania twarzy, a makijaż zmierza w nieco bardziej naturalnym kierunku. Prosty make up stał się ulubieńcem wielu kobiet, ponieważ można go łatwo i szybko wykonać, uzyskując naprawdę fantastyczny rezultat.

3. Rozświetlony makijaż – Błysk i światło w makijażu, dodają całej stylizacji świeżości, lekkości i młodzieńczego wyglądu.

4. Pomadki w kolorze nude i brudnego różu – Te kolory absolutnie dominują w ostatnim czasie pośród kobiet. Są naturalne, nie dają efektu pomniejszonych ust, – co często ma miejsce w przypadku czerwonych i ciemnych szminek – oraz dobrze komponują się z różnymi typami urody i cery.

Mogą Ci się także spodobać