Jak rozmawiać o uczuciach ze swoją drugą połówką?

Author: Share:

Miłość jest czymś pięknym co uskrzydla i nastraja pozytywną energią do działania. Najbardziej jest to uwidocznione na początku samego związku, gdy dwojga ludzi zauroczy się sobą. Wówczas jest wiele miłych gestów, a także słów, które świadczą o tym, że mężczyzna z kobietą się kochają oraz nie wyobrażają sobie bez siebie życia. Jednakże czy tak jest? Niestety nie. Okazuje się bowiem, iż w wielu związkach wraz upływem lat pojawia się problem związany z brakiem emocji, a także ukrywaniem uczuć.

Brak emocji w związku – co to sygnalizuje?

Życie niestety nie jest cały czas usłane różami i w każdym związku pojawiają się gorsze i lepsze dni. Nie każdy jednak jest w stanie z tymi gorszymi chwilami sobie poradzić i czasem po prostu zaczynają się nakładać na siebie co w dużym stopniu negatywnie oddziałuje na relacje w związku. Wiele par po prostu nie zdaje sobie sprawy z tego jak ważną rzeczą jest okazywanie emocji w związku i wraz z upływem czasu zaprzestaje to czynić. Nie prowadzi to jednak do niczego dobrego, gdyż relacje się wówczas ochładzają, pojawia się więcej powodów do kłótni, a także odmiennego zdania. Popada się po prostu w rutynę, która niestety nie jest wskazana. Dlatego, aby nie dopuścić do tego należy okazywać drugiej połówce jak najwięcej emocji, ponieważ to zespaja.

Myśli i uczucia w związku

Uczucia są w związku bardzo ważne. Dlatego trzeba dążyć do tego, aby cały czas swojej ukochanej osobie uzewnętrzniać bliskość, zaangażowanie, namiętność, romantyzm, troskliwość, a także poczucie bezpieczeństwa przy jej boku. Dodatkowo warto jest mówić swojemu partnerowi, że jak jest nieobecny to się o nim cały czas myśli, ponieważ wówczas wiadomo, iż się nim interesujesz i mu na Tobie zależy. Także ważne jest to, żeby swoich uczuć nie bać się okazywać przy innych osobach, gdyż świadczy to o tym, że nie wstydzimy się swojego partnera.

Dlaczego facet ukrywa swoje uczucia?

Kobieta lubi być doceniania przez swojego mężczyznę. Jednak nie każdemu to wychodzi, ponieważ zdecydowana większość facetów boi się po prostu okazywać swoich uczuć. Wszystko to za sprawą tego, że wielu mężczyzn ma w głowie ukształtowane, iż musi być silny, odważny, a także jeśli zachodzi potrzeba umieć rywalizować. To też wydaje mu się przez to, iż jeśliby okazał czułość, a także współczucie to może wśród swoich znajomych zostać okrzyknięty pantoflarzem. Dodatkowo mężczyzna czasem na po prostu problem z określeniem tego, co tak na prawdę czuje. Dlatego czasem woli po prostu milczeć.

Tak więc w każdym związku trzeba rozmawiać o swoich uczuciach, jeżeli zależy na tym, aby związek przetrwał i był szczęśliwy. Jednakże należy to czynić delikatnie, żeby pod żadnym pozorem nie urazić ukochanej osoby. Trzeba bowiem rozmawiać zarówno o dobrych jak i o złych rzeczach. Istotne jest także to, aby nie mieć przed swoją drugą połówką żadnych tajemnic, ponieważ na dłuższą metę można się samemu w nich pogubić. To też należy pielęgnować swoje uczucia i mówić swoim partnerom jak bardzo ich kochamy, a na pewno będzie to recepta na długie i szczęśliwe życie.

Mogą Ci się także spodobać