Makijaż permanentny brwi – porady, informacje

Author: Share:

Makijaż permanentny brwi cieszy się coraz większą popularnością wśród Polek. To idealne rozwiązanie dla kobiet, które chciałyby poprawić na stałe kształt i grubość swoich brwi. Pozwala zaoszczędzić cenne minuty podczas codziennego makijażu. Na czym polega ta metoda i czy jest skuteczna?

Makijaż permanentny brwi to doskonała alternatywa dla osób, które nie mają czasu na codzienne malowanie brwi. Osoby decydujące się na taki zabieg, często chcą poprawić naturalny kształt brwi. Zaletą tego typu makijażu jest jego trwałość. Z powodzeniem więc, można stosować kosmetyki do demakijażu czy pływać w basenie.

Makijaż permanentny brwi – na czym polega?

Makijaż permanentny to makijaż, który daje trwałe efekty. Wykonanie przypomina tatuowanie. Makijaż polega na wprowadzeniu za pomocą cienkiej igły, barwnika pod skórę.

Zabieg makijażu permanentnego brwi powinna wykonać  wykwalifikowana kosmetyczka. Zabieg jest inwazyjny i wymaga precyzji wykonania, a także zachowania najwyższych standardów higieny.

Zabieg zaczyna się od znieczulenia łuku brwiowego za pomocą kremu z lidokainą. Po 20 minutach kosmetyczka może przystąpić do wykonywania zabiegu. W pierwszym kroku rysuje kształt brwi, uwzględniając życzenia klientki, jak również możliwości nadania brwiom odpowiedniego kształtu. Następnie za pomocą narzędzia, przypominającego długopis, wpuszcza barwnik pod skórę.

Istnieje kilka metod makijażu permanentnego brwi:

  • Metoda piórkowa (hairstrokes) – poleca zwłaszcza osobom z cienkimi brwiami o nieokreślonym kształcie. Podczas zabiegu kosmetyczka rysuje malutkie włoski pomiędzy naturalnymi brwiami. Ta metoda jest najmniej bolesna, dając uczucie lekkich ukłuć igły. Makijaż utrzymuje się do 3 tygodni.
  • Metoda pudrowa – zapewniająca efekt grubych brwi. Zabieg wykonuje się jednorazową igłą, za pomocą której kosmetyczka wprowadza pod skórę pigment. Metoda może być wykonana w wersji soft – dla klientek, które chciałyby jedynie podkreślić brwi oraz w wersji ombre, który daje efekt mocnej stylizacji brwi, poprzez wprowadzenie różnej ilości pigmentu w odpowiednie miejsca brwi (na końcu pigmentu jest więcej, podczas gdy w środku jest go zdecydowanie mniej).

Ostateczny efekt osiąga się po dłuższym czasie. Przez około dwa dni na skórze mogą występować zaczerwienienia. Proces gojenia trwa od 3 do 4 tygodni. Makijaż zazwyczaj wymaga poprawek, np. skorygowania kształtu brwi, które wykonuje się miesiąc po pierwszym zabiegu. Po zabiegu brwi nie wolno przemywać wodą, ani mydłem. Przez tydzień nie powinno się korzystać z basenu, sauny czy solarium. Przed każdym wyjściem z domu, brwi powinno posmarować się kremem z witaminą A i E.

Makijaż permanentny brwi – cena zabiegu

Koszt makijażu permanentnego brwi uzależniony jest od salonu kosmetycznego, a także od metody, która została wybrana. W większych miastach koszt makijażu będzie znacznie wyższy niż w mniejszych miastach. Makijaż permanentny brwi, wykonany metodą piórkową to koszt od 500 złotych w górę. Biorąc pod uwagę, że efekt trzyma się przez rok, po czym zaczyna powoli blednąć, a całkowicie znika po trzech latach, cena nie jest zbyt wygórowana.

Tańszy jest makijaż permanentny wykonany metodą pudrową. W zależności od stopnia skomplikowania cena waha się od 300 do 400 zł. Korekta pigmentu to wydatek rzędu 200 zł.

Makijaż permanentny brwi – opinie

Główną zaletą makijażu permanentnego brwi jest jego trwałość. Dobrze wykonany daje efekt naturalnych brwi. Pozwala nadać brwiom odpowiedni kształt i zlikwidować asymetrię brwi. Dzięki temu zabiegowi znacznie skraca się przygotowywanie porannego czy wieczornego make up’u. Makijaż permanentny brwi pozwala na nadanie wyrazistości twarzy.

Trwałość makijażu, a także proces gojenia się, zależy od skóry. Na cerze tłustej utrzyma się rok, na skórze mieszanej do dwóch lat, a na skórze suchej od dwóch do nawet trzech lat.

Zabieg makijażu permanentnego nie należy do zabiegów bezbolesnych. Owszem klientka otrzymuje znieczulenie, ale uczucie wbijanej igły, może powodować dyskomfort.

Decydując się na wykonanie makijażu permanentnego brwi pamiętajmy, aby wybrać odpowiedni salon kosmetyczny, w którym zabieg wykona wykwalifikowana kosmetyczka. Zapewni to trwały efekt.

Mogą Ci się także spodobać