Jak przeprosić chłopaka?

Author: Share:
jak przeprosić chłopaka

Czasem, naprawdę trudno jest się przyznać do błędu. W każdym długoterminowym związku mogą zdarzyć się nieporozumienia i małe sprzeczki. Mogą być spowodowane głupimi drobnostkami, a czasem poważnymi przewinieniami. Kłamstwo, niezdrowa zazdrość, czy zdrada, mogą być przyczynami poważnych kłótni, które często prowadzą do rozstania. Każdemu zdarza się popełniać błędy – nie da się ich uniknąć. Dlatego później przepraszamy. Przeprosiny pokazują naszą dobrą wolę, naprawiają relację i przywracają poczucie bliskości, czy zaufania. Naucz się mówić „przepraszam” i weź odpowiedzialność za swoje czyny.

Trudna sztuka przepraszania

Łatwo było sprawić chłopakowi przykrość, natomiast przyznanie się do pomyłki lub błędu nie jest już takie proste. Musisz pamiętać, że najbardziej znaczące i szczere przeprosiny to te od serca. Twój chłopak naprawdę musi widzieć Twoją skruchę i wyrzuty sumienia. Jeżeli nie zrobisz tego szczerze, może pomyśleć, że mówisz „przepraszam” tylko po to, żeby już mieć tę kłótnię z głowy i dla świętego spokoju.

Smsy na przeprosiny?

Wysłanie przeprosin smsesem nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem. Dużo lepiej jest się spotkać i porozmawiać w cztery oczy. Wysłanie wiadomości jest pójściem na łatwiznę. Jeżeli byłaś w stanie z łatwością skrzywdzić swojego chłopaka to nie uciekaj od odpowiedzialności. Przeprosiny są bardzo ważne dla relacji. W smsie nie ma emocji. Jak chłopak ma dostrzec Twoją skruchę? Przez emotikony? Może też pomyśleć, że jesteś leniwa, a w dodatku tchórzliwa. Tylko tchórze idą na łatwiznę, zaś odważne i dojrzałe osoby potrafią przeprosić i przyznać się do popełnionego błędu patrząc w oczy osoby, którą zraniły.

Jak przeprosić chłopaka? – wskazówki

1.Spróbuj spojrzeć z jego perspektywy.

Zawsze ważne jest, żeby spojrzeć na problem z dwóch stron. Wyobraź sobie sytuację z punktu widzenia Twojego chłopaka i okaż zrozumienie.

2. Uspokój się/ ochłoń zanim przystąpisz do rozmowy i przeprosin.

Jeżeli jesteś osobą wybuchową daj sobie trochę czasu na ochłonięcie i zebranie myśli po kłótni. Dopiero potem skontaktuj się z chłopakiem i poproś o spotkanie. Rozmowa w wybuchowych emocjach, może pogorszyć sprawę, ponieważ często w złości zdarza nam się powiedzieć parę słów za dużo i potem żałujemy.

3. Pomyśl o tym, co faktycznie zrobiłaś lub powiedziałaś.

Często mówimy złe rzeczy w gniewie, nawet, gdy nie chcemy zranić czyichś uczuć. Pomyśl, czy chciałabyś usłyszeć takie przykrości od swojego ukochanego i jeszcze raz zastanów się nad sobą
i swoim podejściem.

4. Powiedz mu, jak bardzo go doceniasz.

Kiedy para wdaje się „w bójkę” często zdarza się, że obie strony czują się niedocenione. Więc jeśli wszystko wymknęło się spod kontroli, a Ty jesteś temu winna, upewnij się, że powiedziałaś mu jak bardzo zależy Ci na nim i jaki jest dla ciebie ważny. Dobrze jakbyś dodała, że jest Ci przykro (skruchy nigdy za wiele).

smsy na przeprosiny

5. Pamiętaj, że czyny mówią głośniej niż słowa.

Nie rzucaj słów na wiatr. Każdy może powiedzieć „przepraszam”. Warto jednak udowodnić słowa faktycznie polepszając swoje zachowanie oraz zapewnić, że to nigdy więcej się nie powtórzy.

6. Przysięgnij, że zaczniesz pracować nad sobą.

Jeśli naprawdę lubisz tego chłopaka musisz w końcu zrozumieć, ze utrzymanie zdrowych relacji oraz komunikacja w związku to podstawa. Zacznij pracować nad swoim zachowaniem i zastanówcie się razem co możecie zmienić.

7. Żadnego „ale”.

Musisz wiedzieć, że słowo „ale” powiedziane po „przepraszam” zaprzecza wszystko. Cała skrucha znika wraz z wypowiedzeniem tego malutkiego „ale”. Dlaczego? „Przepraszam, ale nie potrafię inaczej”, „przepraszam, ale tak zostałam wychowana”, „przepraszam, ale to ty mnie sprowokowałeś”. Brzmi to bardzo źle. Przerzucanie winy na drugą osobę lub na swoje wychowanie, geny czy temperament jest klasyczną próbą wybielenia się. Nie rób tego! Lepiej powiedzieć „przepraszam za to i za tamto, nie zdawałam sobie sprawy z tego, że może Cię to tak zaboleć. Proszę wybacz mi”.

Przyznanie się do błędu jest dużym krokiem w kierunku poprawienia relacji. Wszyscy popełniają błędy, jednak tylko dojrzałe osoby wiedzą jak się do nich przyznać i jak je naprawić. Jeśli dążysz do poprawy Twój związek będzie trwały i solidny.

Mogą Ci się także spodobać