Woda z cytryną i miodem – sposób na zdrowy metabolizm

Author: Share:

Wiele osób, szczególnie w średnim wieku zaczyna mieć problemy z prawidłowym funkcjonowaniem metabolizmu. Może to świadczyć o wielu dolegliwościach zdrowotnych. Na szczęście szklanka wody z cytryną i miodem na czczo może pomóc w oczyszczeniu organizmu, przyspieszeniu metabolizmu, co skutkować będzie energią i lekkością przez cały dzień. Jakie właściwości ma taki napój? Poznaj wszystkie fakty o tym niesamowitym płynie!

Ciepła woda z cytryną – właściwości

Dla osób, które swój dzień zaczynają od filiżanki kawy, napój miodowo cytrynowy będzie idealnym rozwiązaniem. A gdyby tak zamiast kawy wypijać szklankę wody z cytryną i miodem? Taka kuracja przyniesie niesamowite efekty już po kilku dniach, ponieważ szybko zauważymy jak nasze jelita pracują, a energii przybywa. Woda z dodatkiem soku cytrynowego pobudza trawienie poprzez produkcję soków żołądkowych. Pomimo wysokiej kwasowości, przeciwdziała zakwaszeniu organizmu i oczyszcza go. Poprawia perystaltykę jelit i dostarcza jony zasadowe. Jest źródłem potasu i wielu składników mineralnych, które dodają energię i wzmacniają odporność. Sok z cytryny zawiera błonnik peptydowy, który zapobiega przyklejaniu się resztek pokarmowych do ścian jelita, co zapobiega niestrawności i gniciu pokarmu. Duża ilość antyoksydantów poprawia wygląd skóry i wypryski. Zawiera witaminę C, która wspiera białe ciałka krwi – niezbędne przy produkcji limfocytów.

Szklanka wody z cytryną na czczo – efekty

Regularne picie takiego napoju na czczo może oczyścić nasz organizm i w efekcie nawet go wyszczuplić. Według badań w ludzkich jelitach może zalegać nawet do 12 kg złogów z niestrawionych i gnijących resztek pokarmu. Detoks wodą z cytryną i miodem pomoże w oczyszczeniu jelit i poprawy ich perystaltykę. Nasza skóra stanie się odżywiona i bez wyprysków oraz przybędzie nam siły i energii na cały dzień bez konieczności picia kawy.

Woda z cytryna na odchudzanie

Systematyczne picie na czczo wody z cytryną i miodem uchodzi za bardzo skuteczny i prosty sposób na odchudzanie. Niestety wiele osób obawia się zakwaszenia organizmu. Na szczęście dietetycy potwierdzają, że mimo kwasowego pH, cytryna spożywana w tak niewielkich ilościach nie wypływa na zakwaszenie naszego ciała. Cytryna sama w sobie nie ma właściwości odchudzających, natomiast wspomaga walkę z nadmiarem kilogramów dzięki oczyszczeniu ze złogów i nadmiaru wody. Dzięki dużej ilości pektyn mamy odczucie sytości, które sprawia, że nie czujemy potrzeby jedzenia. W tym miejscu warto podkreślić, że znane nam mity i legendy o tym, że sok z cytryny rozpuszcza tłuszcz są nieprawdziwe. Nic nie zastąpi nam diety redukcyjnej i aktywności fizycznej, a jedynie może je delikatnie wspomóc.

Mogą Ci się także spodobać