Cera trądzikowa – jak sobie z nią radzić?

Author: Share:
cera tradzikowa

Trądzik to stan skóry, który występuje, gdy mieszki włosowe zatkają się olejem i martwymi komórkami skóry. Często powoduje to zaskórniki lub pryszcze. Zwykle pojawia się na twarzy, czole, klatce piersiowej, górnej części pleców i ramionach. Trądzik występuje najczęściej wśród nastolatków, choć dotyka ludzi w każdym wieku. Dostępne są różne skuteczne metody leczenia, ale trądzik może być trwały. Krosty i wypryski goją się bardzo powoli, dlatego też warto pomóc im, stosując środki, które przyśpieszą gojenie. W zależności od nasilenia trądzik może powodować bliznowacenie skóry. Im wcześniej zacznie się leczenie, tym mniejsze ryzyko wystąpienia takich problemów.

Tabletki na trądzik – czy naprawdę działają?

Wszyscy wiemy, że na rynku istnieje wiele tabletek na trądzik, ale czy są skuteczne i naprawdę działają? Tabletki na trądzik mają walczyć z problemem od wewnątrz, możemy liczyć na ich skuteczność kiedy w ich składzie znajdziemy te składniki. W podstawowym składzie tabletek na trądzik powinny znaleźć się witaminy i minerały takie jak: cynk, miedź, witamina C, która walczy z wolnymi rodnikami oraz działa przeciwzapalnie oraz witamina E, która jest przeciwutleniaczem. Warto zwrócić uwagę czy w składzie takiego produktu znajdziemy również: wyciąg z liści zielonej herbaty, skrzyp polny, wyciąg z pestek winogron, który działa przede wszystkim przeciwzapalne, przeciwutleniająco i przeciwhistaminowo. Wyciąg z ziela fiołka trójbarwnego eliminuje zanieczyszczenia, a sarsaparilla ma działanie antybakteryjne i przeciwgrzybicze, które redukuje stany zapalne skóry oraz wspomaga łagodzenie trudno gojących się ran, wyciąg z liści pokrzywy blokuje nadmierne wydzielanie sebum oraz kolagen i koenzym Q10, które odpowiadają za regenerację skóry oraz eliminują blizny. Oczywiście w jednym suplemencie nie znajdziemy wszystkich z nich, ale jeśli będzie chociaż kilka, na pewno pomogą w walce z trądzikiem.

Pielęgnacja skóry trądzikowej

Pielęgnacja skóry trądzikowej jest bardzo ważna, a zwłaszcza gdy masz skłonność do obfitych wyprysków. Twój codzienny schemat pielęgnacji skóry może pomóc w walce z trądzikiem, poprzez pozbycie się nadmiar sebum, utrzymanie porów w czystości i przyspieszenie gojenia istniejących przebarwień. Przy tak wielu dostępnych produktach na rynku i przy tak wielu sprzecznych informacjach tworzenie codziennej rutyny pielęgnacyjnej na trądzik może wydawać się mylące. Ale codzienna pielęgnacja skóry trądzikowej nie musi być skomplikowana, aby była skuteczna. W rzeczywistości potrzebujesz zaledwie kilka minut dwa razy dziennie i odpowiednich kosmetyków. Kosmetyki do skóry trądzikowej nie muszą być drogie, nie które z nich zakupić można w aptece inne w drogeriach, a jeszcze inne w supermarkecie, albo w sklepie zielarskim. Pielęgnacje skóry trądzikowej należy zacząć od odpowiedniego oczyszczenia skóry. Trzeba to robić bardzo delikatnie i z pomocą kosmetyków o właściwościach antybakteryjnych, przeciwzapalnych oraz przeciwgrzybiczych. Następnie warto użyć toniku, który wyrówna pH skóry i na tak oczyszczoną cerę nakładamy krem lub serum. Taki kosmetyk w swoim składzie powinien mieć składniki o działaniu łagodzącym, regenerującym oraz nawilżającym.

tabletki na tradzik

Olej kokosowy na trądzik

Trądzik jest powszechną chorobą skóry, która dotyka nawet 80% ludzi w ciągu życia. Ze względu na wiele właściwości zdrowotnych oleju kokosowego, niektórzy ludzie zaczęli go stosować w leczeniu trądziku, ale czy słusznie? Olej kokosowy ma wiele korzyści zdrowotnych, dlatego też zaczęto zastanawiać się nad jego skutecznym działaniem w walce z trądzikiem. Olej kokosowy składa się prawie całkowicie z średnio łańcuchowych kwasów tłuszczowych. Kwasy te mają silne działanie przeciwdrobnoustrojowe, co oznacza, że mogą zabijać mikroorganizmy chorobotwórcze.

Prawie 50% kwasów tłuszczowych znajdujących się w oleju kokosowym to średnio łańcuchowy kwas laurynowy. Kwas laurynowy może pomóc zabić szkodliwe bakterie, grzyby i wirusy w organizmie. Wykazał również potencjał terapeutyczny przeciw zapaleniom wywołanym przez bakterie. Dlatego też może skutecznie walczyć z powstawaniem nowych zmian trądzikowych.

Mogą Ci się także spodobać